خانه هوشمند چیست و چه تاثیری بر زندگی افراد دارد؟

تبلیغات
تبلیغات

منوهای سایت

ابر برچسب ها

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  خانه هوشمند چیست و چه تاثیری بر زندگی افراد دارد؟

  آیا تا به حال اسم خانه هوشمند به گوشتان خورده است؟ آیا میدانستید که میتوان خانه خود را بدون اینکه در آنجا حضور داشته باشید، کنترل نمایید؟ اگر نمیدانید خانه هوشمند چیست یا اینکه نمیدانید چطور میتوانید خانه را از راه دور کنترل کرد، با ما همراه باشید تا به پاسخ سوالتان برسید.

  خانه هوشمند

  خانه هوشمند چیست؟

  خانه هوشمند خانه ای است که از دستگاههای متصل به اینترنت استفاده می کند تا امکان کنترل از راه دور وسایل و سیستم ها ، مانند روشنایی و گرمایش را فراهم کند.

  فناوری خانه هوشمند که اغلب به عنوان اتوماسیون منزل یا خانه های داخلی نیز شناخته می شود، با داشتن امکان کنترل دستگاههای هوشمند توسط یک برنامه تلفن هوشمند یا دستگاه های شبکه دیگر امنیت، راحتی و راندمان انرژی را برای صاحبان خانه فراهم می کند.

  نمونه هایی از فناوری های خانه هوشمند

  تلویزیون های هوشمند برای دسترسی به محتوا از طریق برنامه ها ، مانند فیلم و موسیقی به اینترنت متصل می شوند. برخی از تلویزیون های هوشمند همچنین شامل تشخیص صدا یا حرکات هستند.

  با استفاده از قفل های هوشمند میتوان رفت و آمد ساکنان را محدود و کنترل کرد. همچنین قفل های هوشمند می توانند هنگام نزدیک بودن، ساکنان را تشخیص دهند و درها را برای آنها باز کنند.

  خانه هوشمند و قفل هوشمند

  جوانب مثبت خانه هوشمند

  یكی از مهمترین مزایای اتوماسیون منزل ، آرامش خاطر برای صاحبان خانه است و به آنها این امکان را می دهد كه از راه دور خانه های خود را رصد كنند. به طور مثال اگر فراموش کردند یک وسیله برقی را خاموش کنند، از راه دور این کار را انجام دهند یا اگر درب خانه را قفل نکردند، آن را قفل نمایند.

  فناوری خانه هوشمند میتواند علایق کاربر خود را در نظر بگیرد. مثلا قبل از اینکه وارد خانه شوید، سیستم گرمایشی یا سرمایشی خانه فعال شود یا به طور خودکار لامپ ها روشن شوند.

  همچنین خانه ی هوشمند به شما این امکان را میدهد که فرزندان خود یا افراد مسن را بدون نیاز به مراقبت داخل خانه بگذارید و از راه دور آن ها را کنترل نمایید.

  یکی دیگر از مزیت های فناوری خانه هوشمند، بهینه سازی انرژی در محیط خانه است. این فناوری به شما کمک میکند که از هدر رفتن انرژی در خانه جلوگیری کنید. به طور مثال این فناوری دمای خانه را در یک حد متناسب با فصل تابستان یا زمستان نگه میدارد و اگر پنچره ای باز باشد به شما هشدار میدهد که آن پنجره را ببندید و نگذارید انرژی هدر برود.

  نحوه کار کردن خانه هوشمند

  معمولا خانه های هوشمند از طریق تلفن های همراه متصل به اینترنت و بلوتوث کار میکنند. در داخل این تلفن ها، برنامه هایی نصب میشود که به وسیله آن ها میتوانید خانه خود را کنترل نمایید.


  نویسنده : امیر
  برچسب‌ها : خانه هوشمند, قفل هوشمند,
  تاريخ : جمعه 23 آبان 1399 ساعت: 22:54
  بازدید : 95

  صفحات وب