تخته سه لایی دریایی و ویژگی های آن

تبلیغات
تبلیغات

منوهای سایت

ابر برچسب ها

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  تخته سه لایی دریایی و ویژگی های آن

  شاید شما نیز مانند بسیاری از همراهان تیم اخبار مهم تا به حال نام تخته سه لایی به گوشتان نخورده باشد اما اگر سر خود را بگردانید، در بین وسایل چوبی موجود در خانه خود و یا مبلمان، کابینت، کفپوش و ...، حضور تخته سه لایی را در خانه خود حس میکنید. ما امروز قصد داریم شما را با یکی از بهترین انواع تخته سه لایی یعنی تخته سه لایی دریایی آشنا نماییم.

  تخته سه لایی دریایی

  تخته سه لایی

  تخته سه لا دریایی در اصل تخته سه لا استاندارد و ساختاری است که عمدتا برای ساخت قایق، کشتی، بدنه قایق و چندین کاربرد دریایی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این چوب های چوبی با چسب مصنوعی متصل می شوند و این چوب ها بسته به تراکم، مقاومت، قدرت اتمام ضربه و خصوصیات مقاومت سطح، از چوب های مختلفی ساخته می شوند. نکته قابل ذکر در مورد تخته سه لایی، آشنایی افراد با نام های دیگر آن است. اگر در جایی حضور داشتید و نام های پلای وود یا پلی وود به گوشتان خورد، منظور همان تخته سه لایی است.

  برای ساخت تخته سه لا دریایی فقط از بالاترین کیفیت چوب استفاده می شود. این برای هر نوع لوازم دریایی به ویژه قایق بسیار منحصر به فرد و مفید است، اما قیمت آن مقرون به صرفه است. از آنجا که تخته سه لا دریایی با دقت زیادی ساخته می شود، تخته ها و ورق های الوار به گونه ای به هم متصل می شوند که هیچ شکافی به وجود نمی آید، به طوری که آب به داخل قایق ها یا کشتی ها راه پیدا نمی کند. اما مشهورترین مزیت تخته سه لا دریایی این است که می تواند هر مقدار رطوبت را کنترل کند. هر تخته سه لا دریایی برای به کار رفتن در یک قایق ساخته شده است؛ بنابراین اگر نگران رطوبت هستید، باید بدانید که تخته سه لا دریایی هیچ گونه رطوبتی را به خود جذب نمیکند.

  ویژگی های منحصر بفرد تخته سه لایی دریایی

  1. هر چوب معمولی، آب به داخل آن وارد می شود و باعث پوسیدگی آن میگردد، اما تخته سه لا دریایی ضد آب شده است تا یکپارچگی دستگاه شما دست نخورده باقی بماند.
  2. یک لایه خاص از چسب یا رزین ضد آب روی سطح تخته سه لا وجود دارد تا تمام رطوبت را مسدود کرده و از ورود آن به چوب جلوگیری کند.
  3. سطح تخته سه لایی دریایی هیچ گونه منفذ یا سوراخی ندارد تا آب بتنواند از آن طریق راهی برای نفوذ پیدا کند. همه این ویژگی ها باعث می شود شما از تخته سه لا دریایی برای ساخت هر سازه ای که در معرض رطوبت باشد، استفاده کنید.

  تخته سه لایی دریایی ویژگی های فراوانی دارد و افرادی که علاقه مند به آشنایی بیشتر با این ویژگی ها هستند، میتوانند به این سایت مراجعه نمایند.

  ماهیت انعطاف پذیر تخته سه لا

  ویژگی بارز دیگر تخته سه لایی این است که از نظر ماهیت، بسیار انعطاف پذیر هستند. بنابراین می توانید از آن برای ساختن تقریباً هر چیزی که می خواهید استفاده کنید. شکل دادن به تخته سه لا دریایی بسیار آسانتر از هر تخته سه لا است. تخته سه لا صرف نظر از اینکه  آن را خم کنید یا شکل دهید، یکپارچگی ساختاری خود را حفظ می کند. برخلاف هر تخته سه لا متوسط ​، با فشار فشرده ای خرد نمی شود و نمی شکند. این دلیل بزرگی است که فقط از تخته سه لا دریایی برای ساخت قایق استفاده نمی شود. به دلیل خاصیت انعطاف پذیر آن می توانید طیف گسترده ای از لوازم مقاوم در برابر رطوبت را برای خود بسازید.

  مقاوم در برابر فشار، ترک خوردگی و تاب خوردگی

  این تخته سه لا همچنین ضد خش و ضد ضربه است که یکی دیگر از ویژگی های مناسب استفاده از آن برای ساخت قایق است. توانایی مقاومت در برابر ضربه آن، سبب شده است تا سطح آن ضد خش و ضد ضربه باشد. انعطاف پذیری تخته سه لا دریایی سبب نمیشود تا نتواند در مقابل فشار های بالا دوام نیاورد. ویژگی بسیار مناسب آن این است که در صورت وارد نمودن پیچ و میخ درون آن، هیچگونه ترک خوردگی و تاب خوردگی درون ان به وجود نمی آید.

  چرا باید از تخته سه لا استفاده کنیم؟

  پاسخ این سوال در ویژگی های تخته سه لا نهفته است. اگر فردی هستید که در مورد وسایل مورد نیاز خود برای به کارگیری در پروژه ها به طور کامل تحقیق میکنید، مسلما پس از تحقیقات خود به این نتیجه میرسید که در حال حاضر برترین تخته چوب موجود، تخته سه لایی است. تخته سه لایی برای طراحی بر روی آن و همچنین رنگ آمیزی آن، بسیار مناسب هستند و در موقعیت های مختلفی میتوان از آن استفاده نمود. این ویژگی های منحصر بفرد تخته سه لا است که سبب شده تا به بهترین تخته چوب برای صنایع مختلف تبدیل شود.


  نویسنده : امیر
  برچسب‌ها : تخته سه لایی ,تخته سه لایی دریایی ,تخته چند لایی ,پلای وود ,پلی وود,
  تاريخ : چهارشنبه 24 دی 1399 ساعت: 23:33
  بازدید : 16

  صفحات وب